About

2004 yılından bu yana New York’tan yayın yapan, ABD’nin en çok ziyaret edilen Türk Amerikan haber portalıdır.

İnternet üzerinden 7 gün 24 saat aralıksız olarak Türkçe ve İngilizce haber yayınlayan TurkishNY Haber Portalı, üyesi olduğu bir çok yerli ve yabancı haber ajansının yanı sıra kendi profesyonel, deneyimli haber servisi tarafından hazırlanan özgün haberleri ile de gündem yaratmaktadır.

Ana ofisi New York’ta bulunan TurkishNY Haber Portalı’nın ABD’deki Türk toplumunun yoğunluklu olarak yaşadığı eyaletlerde de temsilcileri ve haber kaynakları bulunmaktadır.

ABD’deki Türk toplumunun tamamına ulaşan TurkishNY Haber Portalı sadece haber yayınları ile sınırlı kalmamakta, ABD’deki Türk etkinliklerine ait etkinlik foto galerileri, video yayınları, TurkishNY radiosu, sarı sayfaları, seri ilanları, eğitim sayfası, forum sayfası ve etkinlik duyuruları ile de teknolojinin sunduğu bütün yayın araçlarından faydalanmaktadır.

YAYIN SİYASETİ VE AMAÇLARI

Türk Amerikan toplumunun tamamına ulaşan TurkishNY.com Haber Portalı, kurulduğu günden bu yana Amerika’daki Türk toplumu arasındaki iletişim ve haberleşmenin sağlanması, Türk Amerikan dernekleri ve çatı kuruluşların çalışma ve etkinliklerinin kamuoyuna aktarılması, ülkedeki Türk Büyükelçilikleri ve Konsoloslukların duyurularının topluma aktarılması, Amerika’da Türkiye’yi ve Türk tezlerini destekleyen gruplar arasında iletişimin sağlanarak Türk lobisinin güçlendirilmesi, İngilizce yayınlarla Türkiye ve Türk toplumuna ilgi duyan Amerikalılar’a ulaşılması ve Türkiye’nin turistik, tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtılması yönünde yayın yapıyor.

Amerika’daki Türk toplumunun gerçekleştirdiği faaliyetlere katılımın artırılması ve Türklerin sanatsal, ticari ve akademik başarılarının başta Amerikan kamuoyu olmak üzere medya ve diğer kuruluşlara takdim edilmesi konusunda aktivite gösteren TurkishNY.com Haber Portalı, Amerika’da dağınık bir nüfusa sahip olan Türk toplumunun tamamına ulaşarak ABD’de hızla güçlenen Türk lobisinin varlığının hissettirilmesi ve Türkler’in problem ve taleplerine ilişkin konuların gündeme getirilmesi için çaba sarfediyor.

KURULUŞ YERİ

TurkishNY Haber Portalı, New York’ta kurulmuş olup, yayınlarını yine New York’tan sürdürmektedir. Ayrıca TurkishNY Haber Portalı’nın ABD’deki Türk toplumunun yoğunluklu olarak yaşadığı başlıca eyaletlerde temsilcileri ve haber kaynakları vardır.

KURUCUSU

Rıdvan Sezer tarafından kurulmuş olan TurkishNY Haber Portalı faaliyetlerini TRUSA NY Corp bünyesinde sürdürmektedir.

SERVİSLER

Amerika’dan yaptığı yayınlar ile başta Amerika olmak üzere tüm dünyaya ulaşan TurkishNY.com, email bilgi bankasında 50.000 civarında kayıtlı kullanıcıyı barındırmaktadır.

Günün erken saatlerinde sitemize eklenen haberlerin tamamının e-posta şeklinde kayıtlı ziyaretçilerimizin e-posta adreslerine gönderildiği sistem, birçok kişinin sabah interneti açtığında okuduğu ilk E-posta haber sistemidir.

TURKISHNY IPHONE UYGULAMASI

TurkishNY Haber Portalı iPhone Uygulaması ile sizlerle buluşuyor. TurkishNY iPhone uygulamasını, ücretsiz olarak App Store’dan yükleyebilirsiniz.

TurkishNY iPhone Application

TURKISHNY SOSYAL MEDYA

TurkishNY Haber Portalı okuyucularına sosyal medya vasıtası ile de ulaşmaya başladı. TurkishNY Haber portalının güncel, tarafsız ve gündem belirleyen haberlerini Facebook ve Twitter’dan yapılan güncellemelerle de takip edebilirsiniz.

Türk Amerikan toplumunun gerçekleştirdiği hemen hemen bütün etkinliklere ait fotoğraflara da Facebook sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN:

e-mail: contact@TurkishNY.com

Santral: +1 (718) 375 7904

Haber Sevisi: +1 (718) 375 7905

Brooklyn, NY 11229

YASAL UYARI:

TurkishNY Haber Portalı’nda Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları TurkishNY.com’a aittir.
Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: